Відкрити фільтр >>

міжкімнатні двері

регулювання пластикового вікнаЯк відрегулювати пластикове вікно без виклику майстра?

Зміст

 1. Які поломки можна налаштувати самотужки
 2. Зміна притиску стулки
 3. Налаштування ручки
 4. Зміна ущільнювачів
 5. Регуляція петель
 6. Висновки

 

Як і будь-які інші конструкції, металопластикові вікна потребують певного догляду та регулювання. Саме вчасний догляд за пластиковими вікнами допоможе вберегти усі експлуатаційні властивості конструкції у відмінному стані на довгі роки.

Коли віконна система виходить із ладу, перше, що спадає на думку - виклик майстра. Та у тонкощах налаштування не так вже й складно розібратись самостійно. Наша інструкція допоможе Вам зрозуміти механізм роботи віконної системи та навчить регулювати її елементи без зайвих зусиль.

Розглянемо кілька найтиповіших проблем, які найчастіше потребують уваги.

Що під силу відрегулювати самостійно?

Увага! Ми наполегливо рекомендуємо викликати професійного майстра у разі виникнення складних поломок.

Зі складним завданням непрофесіоналу навряд вдасться справитись самотужки, от наступні дрібні поломки можна відрегулювати своїми силами:

 • змінити зимовий режим вікна та навпаки;
 • регуляція механізму ручки (заклинення, заміна, змащення маслом тощо);
 • зміна ущільнювачів;
 • врегулювання петель.

налаштування режиму вікна зима літоУтеплення, або що необхідно знати про режим весна-літо?

Більшість користувачів вікнами з металопрофілю ніколи не чули, що можна регулювати притиск стулки вікна у відповідності із сезоном. Таким чином, для більшого збереження тепла та уникнення тепловтрат взимку необхідно ущільнити притискання стулки до рами, влітку ж навпаки - послабити задля надання проходження повітря в кімнату та уникнення парникового ефекту.

Увага! Зміна режиму приску вікна можлива не у всіх віконних системах. Вікна із наявністю ексцентриків посередині та на кутах внутрішнього боку рами передбачають зміну режиму.

Отож, для зміни режиму на холодний сезон необхідно зробити наступні дії:

 • знайдіть ексцентрики на торці рами та зверніть увагу на їх початкове положення;
 • далі необхідно повернути кожен перемикач за годинниковою стрілкою на 40-50 градусів;
 • після цього вікно закривають та звертають увагу на притиск рами та хід ручки - якщо ручка повертається легко, а стулка щільніше прилягає - все зроблено вірно;
 • якщо Ви не отримали бажаний результат або ручку надто важко повертати, обережно поверніть регулятор на кілька градусів у зворотній бік та перевірте результат знову.

Важливо! Спеціалісти радять користуватись спеціальною викруткою для безпечної зміни положення ексцентриків.

Увага! Зміна положення усіх регуляторів повинна бути однаковою, а їх положення потрібно змінювати у межах 2 мм.

Існують віконні конструкції, де притиск стулки регулюється язичками. Для ущільнення притиску вони повинні бути висунуті, для послаблення -  навпаки.

ручка пластикового вікнаНалаштування ручки

Віконна ручка - одна із найпопулярніших поломок у металопластикових вікнах. Причиною цього є інтенсивне використання, від якого механізм може розхитуватись.

Якщо необхідно замінити ручку - поверніть захисну пластину та відкрутіть гвинти викруткою. Після цього ручку можна буде замінити.

Часто виникає заклинання ручки у відкритому положенні вікна (і його неможливо зачинити через повернуту вниз ручку). Потрібно визначити тип фурнітури:

 • у першому типі виправити ситуацію можна знайшовши пластину біля ручки та натиснувши її убік;
 • у другому - знайти металевий язичок та натиснуснути на нього у бік ущільнювача, а після цього надати правильне положення ручці.

Заміна ущільнювачів

Рано чи пізно ущільнювач таки доведеться замінити, адже із часом він може покритись тріщинами, втратити еластичність, внаслідок чого - пропускати повітря.

Для заміни необхідно зробити наступне:

 1. спершу потрібно видалити старий ущільнювач у відкритому положенні вікна;
 2. потім почистіть паз від будь-якого бруду та пилу;
 3. далі можна вставити новий ущільнювач, поступово його затискаючи.

Увага! Розміщувати новий ущільнювач краще рухаючись згори, при цьому слід уникати його розтягнення.

Зверніть увагу! Якщо вікно почало пропускати повітря, то це перший сигнал про необхідність заміни ущільнення.

пластикове вікно ремонтРегулювання петель

Якщо віконна стулка дещо перекосилась, це може призвести до погано закривання та прилягання. Причиною цього можуть бути неоднаково налаштовані петлі. Щоб виправити їх положення, монтажники рекомендують:

 • відчиніть вікно та знайдіть отвори для шестигранника у петлях;
 • за допомогою викрутки підкрутіть обидві петлі за годинниковою стрілкою;
 • перевірте вирівнювання за допомогою будівельного рівня.

Висновки

Перераховані роботи по регулюванні вікон ПВХ можна провести самостійно - вони є досить простими. Проте, слід пам'ятати, що лише професійний майстер допоможе правильно оцінити ситуацію та виправити її, при цьому це буде завжди якісно та правильно. Виконуючи певні дії самостійно, інколи можна ще більше пошкодити функціональність конструкції, тому якщо у Вас немає впевненості у причині проблеми - краще покличте на допомогу спеціаліста.

ламінат https://doorfloor.ua/mizhkimnatni-dveri Межкомнатные двери Львов Відкатні ворота Львів - купити, ціна Гаражні ворота львів - купити, ціна секційні ворота Львів - купити, ціна міжкімнатні двері вхідні двері пластикові вікна пластикові вікна ламінат Львів міжкімнатні двері ковролін львів паркетна дошка відкатні ворота вхідні двері міжкімнатні двері міжкімнатні двері вхідні двері сейфи